RimWorld

PC (Steam)Platforma:
StrategieŽánr:
16. Července 2016Datum vydání:
Jazyk:

Chcete si zahrát opravdu skvělý strategický mix s prvky RPG a simulátoru? Pro tento případ je tu hra Rimworld, která tohle vše nabízí a k tomu ještě „pár“ věcí přihazuje navrch. Jen velice málo hrám se podařilo skloubit tak skvěle herní mechanizmy, správu budov, stavbu a vylepšování budov, pěstování jídla, řízení těžby, až po management jednotlivých členů kolonie. Starání se o jejich potřeby až po boj proti nepřátelům a to vše zabalené v jednoduché a komplexní hratelnosti, která je zcela intuitivní.

Rimworld nabízí nevšední herní zážitek, který vás natolik v táhne do hry, že se nebudete chtít od svého PC odlepit. Budete se svojí partou nucených kolonizátorů tvořit kolonie na opuštěné planetě, abyste přežili a začali prosperovat, tak vás čeká tvrdá práce. Hra jde opravdu do komplexní hloubky od stavby vaší základny, od kuchyně, ložnic, skladišť až po speciální obrané věže. Nesmíte zapomenout i na stavby, které vám zajistí dostatek elektriky. Všechno je nutné pečlivě naplánovat, protože výpadek proudu či nedostatek základních surovin může znamenat smrt vašich kolonistů. Musíte najít rovnováhu mezi těžbou, stavěním, pěstováním a sklízením jídla, až po přípravu pokrmů. Do toho musíte započítat, že každý kolonista nemůže dělat vše a někteří jsou lepší v boji, ale jako kuchař stojí za čtyřku a jako lékaři jsou účinnější, než mor. Tento management dává hře nové možnosti. K tomu si připočítejte, že každá mapa se náhodně generuje a tak dostáváte opravdu hodně velkou dávku zábavy.

Rimworld je komplexní hra, která toho nabízí přehršel a hráč se nebude nudit. Teprve při vyšších obtížnostech nastává to pravé peklo, které je vykoupené dobrým pocitem, že jste zvládli postavit života schopnou základu, otázka zní na jak dlouho.

Doručení:
DO 24 HODIN
999 Kč
Vaše cena:

VIDEA

RimWorld - video

OBRÁZKY

HARDWAROVÉ NÁROKY

Procesor: 2 Dual
RAM: 4 GB
Grafická karta: 384 MB
HDD: 500 MB
Systém: Windows XP, Vista, 7, 8, 10